Helikon 2016

A Dunántúl legnagyobb kulturális seregszemléjén iskolánk tanulói idén is remekeltek. Sajnos csapatunk egyre kisebb, az április 21-23. közötti versenyen csupán ketten vettek részt. Idén 125 középiskola 3200 diákja mérte össze tudását, tehetségét 10 helyszínen, 15 kategóriában Keszthelyen, s legnagyobb örömünkre az erős mezőnyben mindét diákunk minősítést kapott. Balikó Bíborka megismételte két évvel ezelőtti remeklését, s Baermann: Andante és románc című művének előadásával a komolyzene hangszerszóló kategóriában ezüst minősítést kapott. Felkészítő tanára Zámecsnik Ágnes volt, zongorán kísérte Kovács Diána. Csillag Bence a vers- és prózamondás kategóriában „újoncként” indult, de a jelleméhez, stílusához illeszkedő verset (Balla Zsófia: Utazások), nagyszerűen tolmácsolta, s előadását a zsűri bronz minősítéssel értékelte. Felkészítő tanára Tóth Ágnes volt.

Gratulálunk tanulóinknak a szép eredményekhez! Képek!