Ingyenes Office 365

Ingyenes Office letöltés a Nemzeti Fejlesztés Minisztérium Tisztaszoftver programjának köszönhetően!

Most minden tanuló/hallgató és tanár ingyenesen töltheti le az Office 365 ProPlus programcsomagot, amely akár 5 számítógépre és mobil eszközre is telepíthető!

A programcsomag tartalma

• Word (szövegszerkesztő)
  • Excel (táblázatkezelő)
  • Powerpoint (prezentáció készítő)
  • Outlook (levelező)
  • OneNote (jegyzet készítő)
  • Publisher (kiadvány készítő – csak PC-re)
  • Access (adatbáziskészítő – csak PC-re)
  • Skype
  • OneDrive (Online 1 GB tárhely)

1. lépés: Regisztráció

Regisztrálni a https://o365.oh.gov.hu/ oldalon lehet. Tanároknak és tanulóknak külön kell. A 16. életévét be nem töltött tanulóknál a szülőknek kell regisztrálniuk adataik megadásával.

A megadott e-mail cím fontos, mivel erre fogják elküldeni a bejelentkezéshez szükséges adatokat, aminek segítségével le lehet tölteni a programot.

2. lépés: Bejelentkezés

A megadott e-mail címre egy levelet küldenek, melyben megtalálhatóak a bejelentkezéshez szükséges adatok.

Bejelentkezni a https://portal.office.com/Home oldalon kell.

3.a. lépés: Az Office 365 online használata

Lehetőség van a programok online használatára. Ehhez természetesen internet kapcsolat szükséges. Az oldalon ahol bejelentkeztünk az Appok résznél megtaláljuk az összes Office programot, mint a Word, Excel stb. Ezeket használhatjuk online, tehát nem kell telepíteni őket. A kész dokumentumokat automatikusan menti a rendszer a felhőbe, így azokat bárhol a világban elérjük ahol van internet kapcsolat. A programok használata ugyanaz, mint a telepített verzióknak.

3.b. lépés: Az Office 365 letöltése (Offline használat)

Ha szeretnénk a számítógépünkre is telepíteni, akkor a portálon való bejelentkezést követően az “Office telepítése” gombra kattintva a lenyíló menüben a következőket választhatjuk:

• Office 365-appok: Ez esetben csak Windows 8, 8.1, 10 operációs rendszerekre telepíthetünk. A rendszer részévé váló alkalmazásként telepíti az Office-t (csak 32 bites verzióként). Az alkalmazásba való bejelentkezés után a készített dokumentumok automatikusan a felhőbe is elmentődnek, így nem kell őket valamilyen adathordozón magunkkal vinnünk. A portál oldalára bejelentkezve ugyanúgy látjuk fáljainkat bárhol a világon.
  • További telepítési lehetőségek: Ez esetben önálló programként telepíthetjük az Office-t (hagyományos telepítés). Választható 32 és 64 bit-es verzió is, valamint a nyelvet is átállíthatjuk. A dokumentumaink csak a gépünkön tárolódnak.

4. lépés: Telepítés

Választásunknak megfelelően letöltődik egy fájl. Ezt kell elindítanunk és végigmennünk a telepítés egyes lépésein.