Mi az az EGYMI? Somogyváron jártunk

A TÁMOP 3.3.2 pályázat keretében Somogyváron járt csurgói, nagyatádi és tabi kollégák közül kevesen hallottuk még ezt a szakkifejezést: Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (EGYMI). Az általunk meglátogatott somogyvári intézmény a közeljövőben valósítja meg az EGYMI komplex célkitűzését: SNI tanulók integrációja, pedagógiai szakszolgálat, módszertani központ kialakítása. A célkitűzésekhez hasonlóan sokoldalú az intézmény felépítése – óvoda, általános iskola, speciális szakiskola, gyermekotthon és diákotthon.

A gyönyörű környezetben (Széchenyi-kastély, Somogyvár) megtartott előadásokon megismerkedhettünk a sajátos nevelési igényű tanulók beilleszkedésének és elhelyezkedésének nehézségeivel, mindennapjaival. Hódy Edit igazgatóhelyettes az intézményt mutatta be, Lőrincz Zsuzsanna mentortanár pedig az SNI tanulókkal való foglalkozás gyakorlati oldaláról beszélt.

Somogyvr 1